dangerous_dreams: (Slytherin inner monologue)
[personal profile] dangerous_dreams
Povídka psaná za pět minut dvanáct do Klišé binga. Děkuji Kleio za beta-read a za nakopnutí k tomu, že to zkouším napsat za jeden den!
Klišé: (zlá) dvojčata/klony
Fandom: Dorian (Will Self)
Anotace: Lord Henry Wotton reflektuje svůj dosavadní život a dochází k překvapivému závěru.

Lord Henry Wotton napůl ležel ve svém oblíbeném chaise lounge, v jedné ruce cigaretu a ve druhé sklenici červeného vína. Otevřeným francouzským oknem foukal dovnitř svěží vánek, který si pohrával s dlouhými, mléčně bílými záclonami, doprovázen odpoledním švitořením ptáků a vůní popínavých růží. Mírně zakloněnou hlavu si líně opíral a s mírným úsměvem na rtech pozoroval mladého muže, který seděl naproti němu. Tvář měl dětsky jemnou, dlouhé řasy se uměly cudně klopit i vyzývavě provokovat. Pokud se rty kdy škodolibě ušklíbaly, v dalším okamžiku se něžně usmály. Dlouhé blonďaté vlasy se budily slepené ďábelskou směsí tekutin divokých párty, jen aby byly odpoledne spletené v poslušném copu nebo andělsky splývaly podél jeho tváře. Dokonalý, Dorian byl dokonalý.
„Ne, já jsem ho učinil dokonalým,“ opravil se v duchu. Wotton byl nadšen. Než poznal Doriana, byl se svým životem spokojený. Miloval vše, co dělal. Vše, co si mohl dovolit. Vše, co mu ostatní záviděli. Ale až Dorian dal jeho životu smysl. Byl jeho dílem. Byl jeho stvořitelem. Před lety potkal nesmělého kloučka, který o životě nevěděl zhola nic. Takových si Wotton nevšímal, byl to obtížný hmyz, se kterými bylo dobře jednu noc a zle několik dalších týdnů. Ale Dorian měl potenciál.
Wotton mnohokrát sledoval, jak Baz maluje své obrazy. A nikdy nechápal, jak z bílého plátna může nakonec něco vzniknout. Byla to nuda, bylo to zdlouhavá práce, absolutně k ničemu. Baz mu mnohokrát vysvětloval, že to není pravda. Plkal cosi o transcendenci autora. O tom, že vloží sám sebe mimo své tělo. Wotton namítal, že části sám sebe vkládá, kam se mu zachce, a to i bez zdlouhavých nudných procesů, a nad Bazovým tvořením rezignovaně mávl rukou. Ale nakonec pochopil, o čem to Baz mluvil.
Blonďaté plátno nekladlo jakýkoliv odpor. A nebyla to nuda. V žádném případě to nebyla nuda. Tah po tahu to bylo zajímavější. Wotton miloval svoje vlastní smysly. Ale zachvacovalo jej příjemné chvění a neodkladné nadšení, když Dorian hltal každé jeho slovo a zkoušel vše, co mu Wotton navrhl. Bylo to to nejdokonalejší plátno. Byla to verze jeho samého. Wotton 2.0. Sebevědomější, odvážnější, krásnější, mladší. Zkaženější. Dokonalejší.
Hleděl do Dorianovy tváře, ten mu celou dobu něco nadšeně vyprávěl, a zvedl se mu žaludek. Celý jeho výtvor se zhroutil.
Vyspal se sám se sebou. Několikrát. Se svým lepším horším já, nad kterým už nemá kontrolu. Se svým já, které ho svedlo, a on se nechal. Se svým já, které do několika let na rozdíl od něho neumře. V té chvíli mu došlo, co musí udělat. Věděl o Bazově videoprojekci a proč ji Dorian nechce vystavovat. V té chvíli představa bílých stránek nebyla vůbec děsivá, ani nudná. Až Dorian odejde, pustí se do psaní. Bude zase pánem Dorianova já, i když se toho sám nedožije.
From:
Anonymous
OpenID
Identity URL: 
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Dangerous Dreams

Tento blog slouží jako nové útočitě pro mé literární výtvory.
Naleznete tu fan fiction i mou originální tvorbu. Fandomy jsou opravdu různé - od Harryho Pottera až po klasiku, např. Máj. Mám ráda slash, takže ten tu najdete v hojné míře. Nicméně je tu i dost ne-slashových věcí.
Ráda si hraji se slovy, zašifrovávám a "komprimuji" informace a do toho miluji romantismus. Co z takové kombinace vzniká... :)
Orientovat se tu můžete pomocí štítků níže.

August 2015

M T W T F S S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated 19 September 2017 13:21
Powered by Dreamwidth Studios