dangerous_dreams: (Frozen roses)
[personal profile] dangerous_dreams
Druhá povídka do klišé binga za čtyři minuty dvanáct. Díky Kleio za beta-read.
Téma: hypotermie
Fandom: Máj (/Dětinstvé mého věk)

„Viléme!“ Valdemar nedokázal v hlase zakrýt strach i úlevu. Drkotal zuby, když potmě prohledával les v zoufalém pokusu Viléma najít. Měsíc v úplňku svítil jasně, stromy bez listí dovolovaly paprskům odrážet se na čerstvém sněhu. Co bude dělat, až Viléma najde, v jakém stavu ho najde, Valdemara nezajímalo. Srdce mu bušilo a půlnoční chlad se střídal s horkostí.
Vilém nezvedl ani hlavu. Seděl v klubíčku pod převisem a třásl se zimou. Nevzpíral se, když ho Valdemar zvedl a podepřel. Klopýtali zpět k řece. Opuštěná chalupa, která se stala jejich zimním útočištěm, nebyla daleko.
Valdemar si uvědomoval svou chybu. Kolikrát toužil, aby se Vilémovy ruce pod přikrývkou posunuly směrem k němu, aby cítil Vilémův horký dech, aby… – zčervenal; při představě, co všechno si dovolil chtít; při představě, co všechno se mu vyplnilo – všechny ty noci naplněné horkem a nezkrocenou touhou; a při vzpomínce na včerejší večer, kdy zapomněl.
Jejich vzájemnost byla tak křehká. Večer či nad ránem Vilém plnil Valdemarovy tajné tužby a Valdemar ho nechal. Ve dne se vše zdálo jako sen, kterému by Valdemar nevěřil, kdyby se neopakoval. Využíval toho. Bylo to sobecké a nezodpovědné. Včera podlehl vábení snu, který nepřicházel, a jako první se příliš žádostivě přitiskl k tělu vedle sebe. Vilém ztuhl a roztřásl se. Nemělo cenu ho uklidňovat, všechno by se ještě zhoršilo. Valdemar se tiše vzdálil a v duchu se proklínal. Když se vrátil, Vilém byl pryč.
V chalupě dohoříval oheň. Vilém se stále třásl zimou, rty měl úplně modré. Valdemar zaváhal, ale pak začal Viléma pomalu svlékat. Vilém sledoval každý jeho pohyb. Valdemar ho položil na lůžko, svlékl sám sebe a vklouzl pod společnou přikrývku. Objímal Viléma pouze tak, aby ho zahřál. Cítil, jak se pod jeho rukama přestává třást a začíná se uvolňovat. Dech se mu prodlužoval.
Nevěděl, kdy usnul. Probudil se až ráno, kdy se Vilém snažil převalit na druhý bok a vyplést se zpod Valdemarovy paže. Když si všiml, že je Valdemar vzhůru, zůstal. Valdemar se zadíval do Vilémovy tváře. Něco bylo jinak. Jako by Vilémovy oči roztály. Zmizel z nich chlad.
From:
Anonymous
OpenID
Identity URL: 
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Dangerous Dreams

Tento blog slouží jako nové útočitě pro mé literární výtvory.
Naleznete tu fan fiction i mou originální tvorbu. Fandomy jsou opravdu různé - od Harryho Pottera až po klasiku, např. Máj. Mám ráda slash, takže ten tu najdete v hojné míře. Nicméně je tu i dost ne-slashových věcí.
Ráda si hraji se slovy, zašifrovávám a "komprimuji" informace a do toho miluji romantismus. Co z takové kombinace vzniká... :)
Orientovat se tu můžete pomocí štítků níže.

August 2015

M T W T F S S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated 21 September 2017 10:19
Powered by Dreamwidth Studios