dangerous_dreams: (Window in leaves)
[personal profile] dangerous_dreams
A poslední, pátá povídka za minutu dvanáct!
Téma: halucinace/vize
Fandom: Máj

Mlýnské lopaty se pomalu otáčely a klapaly v pravidelném rytmu jeho oblíbené písničky. Z lesa se přidávaly zvonky. A hle, sova houká slova! Trochu falešně, až se musí smát. Vždyť je to jednoduchá písnička, ta nejjednodušší na světě, a ona ji neumí? Ukáže jí, jak na to. Sovičko, sovičko, musíš takhle! Počkej, kde jsi? Musím za tebou. Běží, běží rychle. Zafouká vítr a podebere ho. Místo rukou má křídla. Letí! Neví jak, ale letí. Hlavně nespadnout. Nemůže spadnout, letí naučit sovičku, jak má zpívat. Sovičko, takhle! Sovičce to nejde. Směje se. Odletí. Nejdřív sova, potom on. Vítr ho nadnáší. A zvonky zvoní. Ale už ne z lesa, ale z nebe. Je plné zvonků, menších, větších, ti nehrají falešně, to se mu líbí. Nechtějí přestat. Dost, dost, už dost, přestaňte hrát! Nechci už tuhle písničku, tuhle ne. Jděte pryč! Nebo já půjdu pryč. Tak. Postavím si sněhuláka. Hele, sněží. Tu máte, zvonky, sníh. Sněhulák nemá uši, ten vás neuslyší. Už nemám nohy, ani křídla, ani nos. Sněží! Rostu a mohutním, vidíte zvonky? Neslyším vás, neslyším! Sněží! A já jsem sněhulák.
***
Ráno se seběhla polovina městečka. Mlynář hystericky zburcoval, koho mohl. Zuřil, ale v očích měl strach.
Kluk zmizel. Pole s obilím byla vyšší než on. Každý kout pročesávalo několik sousedů. Mlynář zaběhl do lesa, nahlížel za každý větší kámen. Mohl se zaběhnout až k jezeru? Vyplave snad za několik dní na hladinu tělíčko?
Blížilo se poledne. Prohledali celé širé okolí, ale nenašli nic. Někteří se otočili k mlynáři zády. „Nemá to cenu,“ prohlašovali. „Kdyby tu byl, našli bychom ho.“ Mlynář je proklel a hledal dál.
Potřetí v zoufalém pokusu prohledával mlýn. Nenašel nic víc, než olejovou lampu. Vyčerpaně na ni hleděl, nevěda, co má dělat. Lekl se, když se za jeho zády zhroutil pytel s moukou. Pytel zasténal a poté se z něj vynořila hlava. Vilém se našel. A bylo mu špatně. Horem dolem sliboval, že už nikdy nebude ochutnávat bukvicový olej.

Date: 1 September 2015 14:03 (UTC)
polar_otter: (Default)
From: [personal profile] polar_otter
Úžasná halucinace! Boží, skvělá.
Bukvicová. XD

Date: 1 September 2015 14:43 (UTC)
From: (Anonymous)
Já úplně žasnu, jak to v takovém spěchu a navíc v předvečer začátku školního roku dokážeš napsat tak krásně.
Sovička!
:-)

Date: 1 September 2015 14:43 (UTC)
From: (Anonymous)
P.S. Ten komentář výše je ode mě. Nejmenuju se anonymous!
Rya :-)

Dangerous Dreams

Tento blog slouží jako nové útočitě pro mé literární výtvory.
Naleznete tu fan fiction i mou originální tvorbu. Fandomy jsou opravdu různé - od Harryho Pottera až po klasiku, např. Máj. Mám ráda slash, takže ten tu najdete v hojné míře. Nicméně je tu i dost ne-slashových věcí.
Ráda si hraji se slovy, zašifrovávám a "komprimuji" informace a do toho miluji romantismus. Co z takové kombinace vzniká... :)
Orientovat se tu můžete pomocí štítků níže.

August 2015

M T W T F S S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated 19 September 2017 13:24
Powered by Dreamwidth Studios